Autobus na wesele? Jak i za ile wynająć.

16-06-2020   |   1228 wyświetleń   |    4 minuty czytania
tagi
#wesele
#ceny
#planowanie

Jeśli jesteś na etapie planowania ślubu i wesela , to najprawdopodobniej przeszło Ci już przez myśl, że należy zorganizować transport dla gości. I oczywiście jak ze wszystkim, tak i tu pojawiają się wątpliwości:

Ile kosztuje wynajem busa albo autokaru na wesele?

Czy lepiej wynająć bus czy autokar?

Czy powinno wynająć się przejazd w obie strony tym samym autobusem?

Gdzie zamówić autobus, żeby „nie było problemów” a jednocześnie zapłacić jak najmniej?

Zacznijmy jednak od początku. A zatem czy w ogóle potrzebujesz wynajmować transport weselny? Większość par stara się, aby przyjęcie weselne było dla gości jak najmilsze i w tym celu dobiera odpowiednią muzykę, menu, zabawy, wystrój i coraz częściej hotel. Jeśli zarówno sala weselna, kościół/USC jak i miejsce noclegu znajdują się w odległości do 1 kilometra, to najprawdopodobniej goście sobie poradzą sami. Ci, którzy mają samochody podwiozą tych, co ich nie mają. Jeśli jednak albo kościół/USC, hotel lub sala znajdują się dalej, najprawdopodobniej warto pomyśleć o transporcie zbiorowym.

Opcja 1. Hotel/dom jest blisko sali weselnej, ale kościół/USC jest daleko. W tej sytuacji czasem goście radzą sobie sami. Często jednak kilka do kilkunastu osób nie ma własnego tranportu i najzwyczajniej nie zmieściło się w samochodach rodziny. Wtedy warto pomyśleć o niewielkim busie, zwłaszcza dla osób starszych, które z reguły nie mają lub nie chcą prowadzić swojego samochodu. Wynajem małego busa to najtańsza opcja transportu a ceny zaczynają się już od 250 zł za kurs w jedną stronę choć mogą sięgać nawet 600 zł.

Opcja 2. Zarówno miejsce ceremonii, sala weselna i miejsce noclegu gości (np. prywatne domy lub oddalony hotel) nie są blisko siebie. W takiej sytuacji najprawdopodobniej będziecie potrzebować większego tranportu. O ile większość osób będzie w stanie podjechać pod salę weselną własnym samochodem, to chcąc skorzystać z alkoholu, nie będą w stanie wrócić do miejsca noclegu. Jeśli miejscem noclegu jest oddalony hotel (polecamy tę opcję - hotele poza salą weselną bywają tańsze) to najlepiej poinformować gości, aby po ceremonii zostawili samochody pod hotelem, z którego o danej godzinie odbierze ich autobus. W tej sytuacji najprawdopodobniej będziecie potrzebować większego tranportu. Autokaru lub kilku busów. Autokary mieszczą pomiędzy 40 a 60 osób. Dobrze przeliczcie więc liczbę gości, którzy mogą skorzystać z tranportu (nie zapomnijcie o dzieciach). Busy zazwyczaj mieszczą w okolicach 18 osób. Jeśli miejsc noclegu jest kilka, warto zamiast jednego dużego autobusu pomyśleć o wynajmie kilku busów, choć jest to zazwyczaj opcja droższa. Zwłaszcza, że w tym przypadku potrzeba tranportu nie na kilka godzin, a na kilkanaście.

Ile to kosztuje?

To zależy od tego, jak chcecie podejść do tego tematu.

A) Najdroższą, choć najwygodniejszą opcją jest wynajęcie kilku busów, ktore po zawiezieniu gości na salę weselną, czekają i są do dyspozycji gości, czekając na pierszych, których morzy sen.

B) Nieco tańszą opcją (choć nie zawsze) może być wynajęcie dużego autobusu, zwłaszcza jeśli decydowaliście między trzema busami a jednym autokarem.

C) Zdecydowanie polecaną opcją jest jednak ustalenie z przewoźnikiem konkretnych godzin odjazdu i powrotu. Jeśli autobus zawiezie gości o godzinie 16.00 z miejsca ceremonii na salę weselną a następnie będzie mógł wrócić do swojej bazy (nie obciążając pracą kierowcy) i ustalicie na przykład dwa lub trzy kursy powrotne (na 23.00, 1.00 i 3.00 nad ranem, przewoźnik jest wtedy skłonny obniżyć cenę najmu. Zwłaszcza, jeśli zgodzicie się, aby inny autobus zawiózł gości na wesele a inny je odebrał. Oczywiście im mniej kursów powrotnych, tym niższa cena.

D)Istnieje jeszcze czwarta możliwość, możecie zamówić transport dużym autobusem gości z miejsca ceremonii ślubu na salę weselną, natomiast do rozwożenia gości wynająć mniejszy bus (o ile planujecie odwozić gości partiami lub do prywatnych domów). Nie musi to być nawet pojazd tej samej firmy, co może okazać się jeszcze korzystniejsze cenowo.


W porównaniu cen poszczególnych opcji pomoże Wam wyszukiwarka nimbusy.pl , na której możecie zamówić osobno autobus dowożący gości i osobno bus rozwożący ich do miejsca noclegu.

Ceny wynajmu dużego autokaru na ślub wahają się w granicach od 600 do 1200 zł. Więcej o tym, od czego zależą ceny najmu, możecie dowiedzieć się TUTAJ.

Gdzie zamówić pojazd do rozwożenia gości? Po ustaleniu potrzeb, wybór przewoźnika to chyba najtrudniejsza decyzja, która do tej pory przysparzała sporo problemów. Od jakiegoś czasu wybór ułatwia strona nimbusy.pl, na której można wyszukać dostępny autobus w danym terminie i na daną godzinę, obejrzeć jego zdjęcia, porównać ceny a przede wszystkim zwrócić uwagę na opinie i komentarze innych klientów. Do tej pory para młoda wydzwaniała po okolicznych firmach pytając o dostępność i prosząc o zdjęcia autobusu. Niejednokrotnie pojazd, który przyjeżdżał po gości, okazywał się być starym gratem, którego czuć było pekaesowskimi zapachami. Na szczęście obecnie wspmniana wyszukiwarka ułatwia podjęcie decyzji. O jeden problem mniej :)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności