Jak łatwo sprzedać autobus na Ukrainie czy Białorusi?

01-01-2021   |   1398 wyświetleń   |    2 minuty czytania
tagi
#handel
#Ukraina
#Białoruś
#covid19

Pandemia koronawirusa spowodowała kryzys na rynku usług przewozowych na całym świecie. Jednak za naszą wschodnią  granicą nie maleje zainteresowanie nabyciem używanych autobusów i busów jeżdżących wcześniej po Polsce. Cieszą się one zainteresowaniem, ponieważ w obiegowej opinii pojazdy z naszego kraju są w dobrym stanie, a bliskość geograficzna ułatwia ich transport do kraju nabywcy. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych portali, na których można zamieścić ogłoszenie o sprzedaży autobusów i busów do krajów byłego ZSRR. Ze względu na rosnącą ostatnimi laty wymianę usług i towarów między Polską i Ukrainą stosunkowo najłatwiej jest znaleźć nabywcę znad Dniepru. Pomagają w tym takie portale jak na przykład:

 

  1. Serwis RIA.com  https://auto.ria.com/bus/avtobus/
  2. Serwis RST  https://m.rst.ua/ukr/ 
  3. Znany także w Polsce portal OLX  - https://www.olx.ua/transport/avtobusy 

 

Nieco bardziej złożone są kontakty handlowe z Białorusią i Rosją, choć i tu przy odrobinie wysiłku można znaleźć odpowiedniego kupca na swój pojazd:

  1. BIAŁORUŚ - portal AUTO.ru - https://auto.ru/belarus/bus/used/
  2. BIAŁORUŚ - GDE.by  https://gde.by/avtomobili_i_motocikly/avtobusy 
  3. ROSJA – AVITO.ru  https://www.avito.ru/rossiya/gruzoviki_i_spetstehnika/avtobusy-ASgBAgICAURUjgI 
  4. ROSJA – AUTO.ru https://auto.ru/bus/used/ 


Warto pamiętać, że oprócz bariery językowej, przeszkodą w kontaktach handlowych mogą być także specyficzne uwarunkowania prawne i kulturowe panujące za naszą wschodnią granicą. Dlatego nieodzowna może okazać się pomoc tłumacza czy konsultatna który nie tylko przetłumaczy ofertę, tak aby była zrozumiała dla naszych sąsiadów ale też doradzi jak najkorzystniej zareklamować swój pojazd. Natomiast agenci są w stanie znaleźć także bezpośredniego kupca i dopilnować bezpieczeństwa transakcji włącznie ze stroną prawną (konieczne dokumenty do transakcji).  W przypadku zainteresowania tego rodzaju pomocą (np. językową), można skontaktować się z jednym z zaprzyjaźnionych z naszym zespołem agentów "Nikolay": 739-646-082 lub 513-117-466 bądź na adres mailowy: mik30koval@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności