Wynajem autobusów i busów w największych miastach Polski - atrakcje turystyczne

25-06-2021   |   552 wyświetleń   |    12 minuty czytania
tagi
#autokary
#miasta
#atrakcje turystyczne

Wynajem autobusów i busów w największych miastach Polski - atrakcje turystyczne

Warszawa
W Warszawie, największym, dwumilionowym mieście Polski, niewątpliwie najłatwiej wynająć autobus z kierowcą. Firm przewozowych dysponujących dużą flotą jest ponad 30. W sumie do wynajmu jest około 500 autokarów i ponad 800 busów. Najczęściej wynajmowane są busy do przewozów firmowych, VIP-owskich czy przejazdów polityków na różnym szczeblu. Większe autobusy i autokary wynajmowane są w Waraszawie głównie w celach turystycznych. Warszawa nie jest tak turystycznym miastem jak np. Kraków, jednak zarówno bogactwo kulturalne jak i sam fakt bycia stolicą przyciąga ludzi z całej Polski i dużej części Europy. Wystarczy przyjżeć się rejestracjom autobusów stosjących na znanym parkingu "pod mostem" przy warszawskiej starówce. W warszawie znajduje się również najczęściej odwiedzane muzeum w Polsce, tzn. Centrum Nauki Kopernik. To do tego miejsca zjeżdżają wycieczki szkolne całego kraju w okresie maja, czerwca i września.
Gdzie stanąć autobusem w Warszawie? Parkingi i przystanki turystyczne / autokarowe w Warszawie:
1. Najpopularniejszym turystycznym przystankiem autobusowym jest ten zlokalizowany przy ul. Grodzkiej pod mostem Śląsko-Dąbrowskim u podnóża Zamku Królewskiego. Zmieści się tam do kilkunastu autokarów.
2. Drugim bardzo popularnym miejscem jest ul. Świętojerska przy Ogrodzie Krasińskich - zaletą jest duże zacienienie i duża liczba miejsc.

Kraków
Wynajem autobusu w Krakowie jest z jednej strony bardzo prosty, bo to zagłębie firm autokarowych, z drugiej strony nagromadzenie atrakcji turystycznych, przy których parkingi zapełnione są autokarami jest bardzo duże. Do takich miejsc należy samo historyczne centrum Krakowa oraz inne, często odwiedzane miejsca, takie jak krakowskie ZOO, muzea i teatry. Obok Krakowa leży również Wieliczka i Oświęcim do których przyjeżdżają autobusy z całej Europy. Przez kraków przejeżdżają również autokarem turyści jadący do Zakopanego, Rabki, czy popularna wśród dzieci Energylandia. Kraków przyciąga także pielgrzymki autokarowe. To w Krakowie znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (inaczej zwane Sanktuarium św. Faustyny) a zaraz obok Centrum Jana Pawła II z ogromnym kompleksem noclegowym. Nic dziwnego, że baza autokarowa w Krakowie i jego okolicach jest największa w Polsce. Z drugiej jednak strony, czasem trudno o dostępność wolnego autobusu, zwłaszcza w wysokim sezonie. Na szczęście na portalu nimBus dostępnych jest wiele autobusów z Krakowa i okolic. Na stronie łatwo zatem znaleźć autokar czy bus, który jest wolny do wynajęcia w wybranym przez nas terminie.
Gdzie stanąć autobusem w Krakowie? Zapraszamy do naszego artykułu z listą i interaktywna mapą z przystankami turystycznymi oraz autokarowymi parkingami wraz z cennikiem - tutaj.

Łódź
Wynajęcie autobusu w Łodzi nie jest trudne, gdyż zlokalizowanych jest tu kilka najwiekszych przewoźników w Polsce. Autobusy tych firm można znaleźć i zamówić na portalu nimBus. W sumie, w Łodzi działa 6 dużych firm przewozowych oferujących wynajem autobusów i busów. Łódź jako trzecie najwieksze miasto w Polsce, a zarazem miasto w samym centrum Polski ma preferencyjną lokalizację do prowadzenia działalności najmu autokarów. Zarówno wyjazdy międzynarodowe, jak i wycieczki do Częstochowy, Krakowa, Oświęcimia czy Warszawy zamawiane są właśnie z Łodzi. Sama Łódź również ma bogatą ofertę kulturalną, która coraz cześciej przyciąga wycieczki z innych miast Polski.

Wrocław
Wrocław, który niektórzy nazywają Wenecją północy, to idealne miejsce na wycieczkę autobusową, zarówno szkolną jak i tą dla dorosłych. We wrocławiu funkcjonuje ponad 300 autobusów na wynajem. Cześć z nich z powodzeniem można zarezerwować na portalu nimBus.
Wrocław nie jest łatwym miastem do podróży autokarem, ze względu na to, z czego jest znany; ponad 130 mostów i kładek, które często nie przekraczają 3 metrów wysokości, co utrudnia przejazd wyższym autokarom. Z drugiej strony, Wrocław oferuje wiele wygodnych parkingów dla autobusów, czym odróżnia się choćby od Warszawy czy Krakowa. Do Wrocławia przyjeżdża wiele autobusów z Niemiec, ze względu na skomplikowaną historię miasta. Autokary wypełnione Niemcami rzadko miewają polską rejestrację. To dziwi, gdyż wynajem autobusu z Wrocławia lub okolic jest znacznie tańszy, aniżeli u naszych zachodnich sąsiadów. Prócz drugiego największego rynku w Polsce, można obejrzeć tu najdłuższy obraz, a mianowicie Panoramę Racławicką. Szukający odrobiny wytchnienia zagladają do dużo spokojniejszej cześci miasta, a mianowicie Ostrowa Tumskiego, z katedrą oraz ogrodem botanicznym. Tu, na Ostrowie Tumskim znajduje się tez długi, wygodny i częściowo zacieniony parking dla autokarów i autobusów. Autobusowe wycieczki szkolne ulubiły sobie ponadto wrocławskie ZOO a najmłodsi zachwyceni są wszędobylskimi krasnalami, których szukają po całym mieście.
Do popularnych autobusowych przystanków turystycznych należy ten na Ostrowie Tumskim, inny na 5 autokarów na ul. Ofiar Oświęcimskich oraz zatoczka przy ul. Ruskiej.

Poznań
Do Poznania, co roku zjeżdżają tysiące autokarów, autobusów i busów z całej Polski. Wszystkie zmierzają w kierunku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wynajem autokaru w tych dniach w Poznaniu jest mocno utrudniony i trudno znaleźć wolny autobus. Z pomocą może wtedy przyjśc wyszukiwarka autobusów nimBus dzięki której dowiemy się, który z autobusów jest dostępny do wynajęcia w Poznaniu lub jego okolicach. Do Poznania, zwłaszcza w lecie przyjeżdżają również tłumy turystów zagranicznych, wycieczek szkolnych oraz wycieczek pielgrzymkowych - prawie wszystkie zatrzymują się m.in. przy Katedrze Poznańskiej uznawanej za kolebkę Chrześcijaństwa w Polsce. To tutaj rzekomo w 966r. został ochrzczony Mieszko I a wraz z nim Polska. Dla dzieci najważniejszym puntkem jest jednak pokaz koziołków - symbolu miasta, który ma miejsce na wierzy ratuszowej codziennie o godzinie 12.00.
Na szczęście w okolicach rynku mamy do dyspozycji kilka przystanków turystycznych dla autobusów. 1) przystanek turystyczny na al. Marcinkowskiego naprzeciwko Muzeum Narodowego 2) przystanek turystyczny i parking na ul. Stawnej 3) przystanek turystyczny na ul. Estkowskiego przed mostem B. Chrobrego w kierunku Katedry 4) przystanek turystyczny na ul. św. Marcina przy Placu A. Mickiewicza.

Gdańsk, Gdynia i Sopot
Wynajem autobusów w Trójmieście, tj. w Gdańsku, Gdyni i Sopocie nie sprawia problemów. Wycieczki autokarowe po Gdańsku czy Gdyni należą do bardzo popularnych, zarówno wśród Polaków jak i turystów zagranicznych, zwłaszcza niemieckich. Gdańsk to jedno z najstarszych i najpiękniejszych Polskich miast z długą i ciekawą historią. Wycieczki wynajętym autobusem trafiają do głównych atrakcji, takich jak Centrum Solidarności przy Stoczni Gdańskiej ze znaną bramą protestujących stoczniowców, coraz popularniejsze Muzeum II Wojny Światowej czy okolice Bramy Wyżnej czy Długich Ogrodów a zatem dwóch głównych wejść do starego miasta. Do głównych przystanków turystycznych oraz miejsc postoju dla autobusów należą właśnie Długie Ogrody, zatoczka na Podwalu Przedmiejskim na wysokości hotelu Qubus, po obu stronach może stanąć do 5 autobukarów. Popularny jest również parking przy Centrum Solidarności na ulicy Nowomiejskiej - tam stanie nawet kilkanaście autobusów, lecz należy uważać na często zastawiające wjazd osobówki. Kolejnym bardzo ważnym punktem dla wycieczek autokarowych jest Westerplatte - miejsce rozpoczęcia II wojny światowej. Gdynia przyciąga z kolei autokary w okolice al. Jana Pawła II, a zatem gdyńskiego portu i plaży miejskiej. Wynajem autobusów do Sopotu jest nieco mniej popularne, gdyż turyści decydują się na inny środek transportu, jednak z powodzeniem można wysadzić grupę w okolicy Alei Niepodległości, skąd jest niedaleko zarówno na plażę w Sopocie jak i Sopockie Molo.

Toruń
Toruń to jedno z najpopularniejszych destynacji dla wycieczek autobusowych z dziećmi, ale i coraz częściej wycieczek zagranicznych. Piękna, zabytkowa starówka w dużej cześci pozabawiona ruchu samochodowego jest bezpieczna dla spacerów z wycieczką szkolną. Dodatkowo miasto słynie z bogatej historii - Mikołaja Kopernika, Krzyżaków (w tym ruin zamku krzyżackiego), kupców miejskich poruszających się przez przebiegający tędy po Wiśle bursztynowy szlak oraz Ligi Hanzeatyckiej, do której Toruń należał. Od kilkudziesięcku lat popularną atrakcją są również toruńskie pierniki, po które przyjeżdżają całe autokary turystów. Autobusy najczęściej korzystają z parkingu przy Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą. Grupę można jednak wysadzić za darmo zaledwie 50 metrów dalej, przy tzw. kotwicy. Na zatoczce mieszczą się tam dwa autokary. Jeśli ktoś liczy na dłuższy darmowy postój, to warto pojechać dalej na parking Dworca Kolejowego PKP. Autokary w Toruniu i do Torunia najłatwiej można wynająć na portalu nimBus.

Szczecin
Wynajem autokaru w Szczecinie jest zdecydowanie tańszy, aniżeli za pobliską granicą niemiecką. Z tego względu zdarza się, że na wynajem autobusu decydują się klienci z Niemiec. Na szczęście większość turystycznych przewoźników autobusowych ma wykupioną licencję na wyjazdy zagraniczne. Sam Szczecin nie jest najbardziej turystycznym miejscem w Polsce, lecz jest wygodną bazą dla firm autokarowych oferujących wynajem autobusów wraz z kierowcą ze względu na swoje położenie na trasie między Berlinem a polskim wybrzeżem. Ze szczecina łatwo też dojechać autokarem do Poznania, Bydgoszczy czy Torunia. Stąd wiele firm autokarowych zlokalizowanych jest właśnie w Szczecinie. Część z nich można zaleźć w wyszukiwarce autobusów nimBus.

Bydgoszcz
Bydgoszcz, podobnie jak Toruń, coraz częściej przyciąga wycieczki autokarowe ze względu na swoją bogatą i długą historię. Do najpopularniejszych atrakcji należą tu Exploseum, pomnik króla Kazimierza Wielkiego, Bydgoska Aleja Autografów,Zamek Bydgoski czy muzeum Mydła i Brudu. Stąd coraz chętniej autobus do bydgoszczy wynajmują szkoły.

Lublin
Firm przewozowych do wynajmu autobusów z kierowcą w Lublinie jest kilkanaście, z tego dwie z nich to więksi przewoźnicy. W Lublinie wynajem autobusów należy do popularnych, gdyż mieści się tu zarówno kilka uczelni wyższych jak i wiele firm korporacyjnych, które chętnie organizują wyjazdy integracyjne. Lublin to również cel wycieczek autobusowych na takie doroczne wydarzenia jak: Noc Kultury w czerwcu, Festiwal Wschód Kultury, Karnawał Sztukmistrzów, Jarmar Jagielloński w sierpniu czy Konfrontacje Teatralne w październiku.


Białystok
W Białymstoku funkcjonuje 18 przewoźników autobusowych oferujących wynajem autobusów turystycznych. Popularność Białegostoku jako lokalizacji firm autokarowych wynika z centralizacji populacyjnej w tym mieście, w regionie, który z kolei ma niską gęstość zaludnienia. Innymi słowy, większość zamówień autobusowych odbywa się właśnie w Białymstoku - prawie 300 tysięcznym mieście. Dodatkowo autokary i busy to dobry środek transportu w tym rejonie, w którym połączeń drogowych jest o wiele więcej niż kolejowych. Białystok przyciąga również wycieczki autokarowe z innych regionów, gdyż ma do zaoferowania wiele atrakcji, takich jak: Pałac Branickich, Rynek Kościuszki z Ratuszem, kościół św. Rocha, Pałac Lubomirskich czy Akcent ZOO. Białystok to również częsty przystanek wycieczek autobusowych w drodze do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Katowice
Katowice wypracowały sobie w ostatnich latach status miasta biznesowego dla ludzi młodych. Wiele firm korporacyjnych, międzynarodowych oraz polskie przedsiębiorstwa z biurami w Katowicach przyciągają zarobkami. Z tego też powodu, Katowice jako centrum aglomeracji śląskiej skupia również duże i małe firmy autokarowe. To ważne zarówno dla biznesu jak i licznych mieszkańców aglomeracji, którzy potrzebują autokaru choćby na wesele, pogrzeb, wycieczkę szkolną czy pielgrzymkę. Z Katowic rusza również w objazdowe trasy po Polsce wiele autokarów, gdyż niedaleko znajduje się nieduże, lecz tanie lotnisko - Pyrzowice. Z Katowic również, ze względu na bliskość geograficzną, wynajmowane są autokary, mające wieźć turystów do takich miejsc jak Sanktuarium w Częstochowie czyt Muzeum w Oświęcimiu.

Częstochowa
Sama Częstochowa to mekka pielgrzymek autokarowych. W lecie spotkać tu można na parkingach setki autobusów, autokarów i busów z całej Polski a nawet Europy. Obok Sanktuarium znajduje się kilka ogromnych parkingów autokarowych, z czego jeden należy do zakonu a płatność odbywa się do puszki na zasadzie względnej dobrowolności. Na pozostałych można otrzymać fakturę. Wynajem autobusu do Częstochowy wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla osób planujących grupową pielgrzymkę. Autokar podwozi pielgrzymów na samą Jasną Górę i daje dużą elastyczność jeśli chodzi o godziny, które chcemy tam spędzić. Autokarem łatwo dostać się do Częstochowy z większości części Polski dzięki dobremu zkomunikowaniu. Przez Częstochowę przebiega trasa autostrady A1, która jest z kolei połączona na południe z autostradą A4.


Aglomeracja Śląska
Wynajem autobusu lub busa w aglomeracji śląskiej najłatwiej rozpocząć od sprawdzenia dostępności na portalu nimBus. Na aglomeracje składają się takie duże miejscowości jak: Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Ruda Śląska, Mysłowice, Tychy, Piekary Śląskie, Jaworzno czy Siemianowice Śląskie. Szukanie autobusu na wynajem w każdej z tych miejscowości byłoby kłopotliwe. O wiele łatwiej odnaleźć przewoźnika, który niekoniecznie pochodzi z miejscowości, w której mieszkamy, lecz w szybki i łatwy sposób jest w stanie do nas dojechać. Taka sytuacja ma miejsce w aglomeracji śląskiej.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności